1 од 4

Damann

Органска карирана кошула OVERSHIRT

Органска карирана кошула OVERSHIRT

Редовна цена 1,390.00 MKD
Редовна цена 2,190.00 MKD Намалена цена 1,390.00 MKD
Sale Распродадено
Со вклучено ДДВ.
Водич за големини

ФИТ

- Overshirt Fit

Оваа модерна надкошула е изработена од висококвалитетен органски памук, што обезбедува издржливост и удобност низ целиот ден. Со својот регуларен крој, таа нуди релаксирана но сепак уредна форма, додека карираниот шемат во нијанси на плаво и бело нуди класичен и безвременски изглед. Оваа кошула е совршена за преодни сезони и може лесно да се комбинира со основни парчиња облека за создавање на лежерни, но стилски комбинации.

Нашиот модел е 175 cm висок и носи величина L

Состав на материјал: 80% памук 20% полиестер

Достава

-Бесплатна достава за нарачки над 1999МКД

-Брза достава 2 - 4 дена

-Еко пакување